مجله اینترنتی Info Panel
 
:::مجــله ای بــرای هــمه ایــرانــیان:::

اخبار

موبایل

کامپیوتر

دوربین اتومبیل
دانلود موزیک
عکس آشپزی

مدل لباس

سلامت

خواص خوراکی ها

 فرصتهای شغلی

 فروشگاه


Make your flash banner free online
 

تاریخ انتشار چهارشنبه 1 شهریور 1396 :
:


آقای کریم هویدایی،  ادیب، شاعر، طنزپرداز و از اساتید زبردست طرح و حل جدول‌های متقاطع در ایران هستند


کریم هویدایی

ادیب، شاعر، طنزپرداز و از اساتید زبردست طرح و حل جدول‌های اطلاعات عمومی در مطبوعات ایران که در سال 1318 خورشیدی در شهر رشت، مرکز استان گیلان، دیده به جهان گشود.

دوران ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش گذراند و پس از پایان تحصیلات، به همکاری با مطبوعات روی آورد. همکاری با مجله‌ی «سپید و سیاه» که مرحوم «جهانگیر پارساخو» (پدر جدول ایران)، مسئولیت صفحه‌ی جدول آن را به‌عهده داشت، سبب گردید که به حل جدول علاقمند و سپس به تشویق آن مرحوم، به طرح جدول روی آورد. پس از مدت کوتاهی، در طراحی چنان استاد شد که جدول‌هایش در بیشتر نشریات ایران به‌چاپ می‌رسید. هویدایی قریب به بیست سال با مجله‌ی «اطلاعات هفتگی» همکاری دایمی داشت و هر هفته جدول‌هایش در آن مجله چاپ می‌شد. وی هم‌زمان، با مجلات «جوانان»، «دنیای ورزش»، «خوشه» و «گل‌آقا»، در زمینه‌ی طرح جدول و نوشتن مطالب طنز و چندین سال در رشت نیز با روزنامه‌های «کادح» و «پگاه» همکاری نزدیک داشت. هویدایی اولین طراح جدول ایران بود که موفق شد 12 رمز از گزیده‌ی سخنان بزرگان را در یک جدول 19×19، گنجانیده و 12 ردیف را در یک جدول به‌هم پیوند دهد. 
جدول کریم هویدایی
هویدایی در این سال‌ها با مجله‌ی کتیبه همکاری و در حال حاضر (1396) بیش از بیست سال است که برای مجله‌ی «دنیای جدول» نیز جدول طرح نموده و مطالب طنز می‌نویسد. تنها فرزند کریم هویدایی، به نام «فریبا هویدایی»، همچون پدرش از اساتید طرح جدول در مطبوعات ایران است که در این سال‌ها با مجلات اطلاعات هفتگی و دنیای جدول همکاری داشته است.طبقه بندی: ادبیات،  ایرانیان موفق، 
توسط کیانوش
برچسب ها: کریم هویدایی، فریبا هویدایی، طراح جدول،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مجله اینترنتی Info Panel می باشد.
قالب وبلاگقالب وبلاگ