مجله اینترنتی Info Panel
 
:::مجــله ای بــرای هــمه ایــرانــیان:::

اخبار

موبایل

کامپیوتر

دوربین اتومبیل
دانلود موزیک
عکس آشپزی

مدل لباس

سلامت

خواص خوراکی ها

 فرصتهای شغلی

 فروشگاه


Make your flash banner free online
 

تاریخ انتشار چهارشنبه 8 شهریور 1396 :
:


هیات مدیره شرکت اوبر (Uber) دارا خسروشاهی را به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب کردند. خسروشاهی قبلا مدیرعامل سایت « اکسپدیا» (Expedia) بود که از سال ۲۰۰۵ تا الان به یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های مسافرتی دنیا تبدیل شده است.دارا خسروشاهی
دارا خسروشاهی

شرکت اوبر از چند ماه پیش بدون مدیرعامل فعالیت می‌کرد و هیات مدیره در این مدت با مشکلات زیادی برای انتخاب مدیرعامل مواجه شد. البته این خبر هنوز رسما تایید نشده است، اما سایت‌های Recode و New York Times از نهایی شدن این اتفاق خبر داده‌اند.


دارا خسروشاهی

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که با حضور خسروشاهی در اکسپدیا، ارزش این شرکت از ۱۵ میلیارد دلار به ۷۲ میلیارد دلار در سال گذشته رسید. همچنین اکسپدیا نه تنها در زمینه مسافرت‌های خارجی فعالیت می‌کند، بلکه سرویس اجاره خودرو هم دارد. به همین دلیل خسروشاهی می‌تواند مدیرعامل مناسبی برای اوبر باشد.


Uber  • بیوگرافی مختصر دارا خسروشاهی

خسروشاهی در ایران و در یک خانواده برجسته که موسس شرکت سرمایه‌گذاری البرز بودند متولد شد.

او از خانواده کارآفرین خسروشاهی که مالک چندین کارخانه تولید دارو همچون تولید دارو، تولی پرس و … در ایران بودند برخاسته است. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ خانوادهٔ او به آمریکا مهاجرت کردند. از سال ۲۰۱۵ او در هیئت مدیرهٔ نیویورک تایمز کمپانی عضویت دارد.

او در سال ۱۹۹۱ لیسانس مهندسی بیوالکتریک خود را از دانشگاه براون گرفت. او از ۲۰۰۵ به عنوان مدیر شرکت اکسپدیا بزرگترین شرکت مسافرتی آنلاین جهان مشغول به کار است. این شرکت در سایه رهبری او فعالیتش را به ۶۰ کشور گسترش داده‌است.

 

 


طبقه بندی: خبر،  ایرانیان موفق، 
توسط کیانوش
برچسب ها: دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر شد، مدیر عامل Uber، Expedia، ایرانیان موفق، Dara Khosrowshahi،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مجله اینترنتی Info Panel می باشد.
قالب وبلاگقالب وبلاگ