مجله اینترنتی Info Panel
 
:::مجــله ای بــرای هــمه ایــرانــیان:::

اخبار

موبایل

کامپیوتر

دوربین اتومبیل
دانلود موزیک
عکس آشپزی

مدل لباس

سلامت

خواص خوراکی ها

 فرصتهای شغلی

 فروشگاه


Make your flash banner free online
 


همان طور که احتمالاً می دانید رزولوشن 4K کم کم در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعت بوده و شرکت های مختلف، محصولات متنوعی را با توانایی پشتیبانی از کیفیت مذکور روانه بازار کرده اند؛ شارپ اما با معرفی تلویزیون های «8K AQUOS» پا را فراتر گذاشته و قصد دارد تا سال 2018 کیفیت 8K را به خانه ها بیاورد.لازم به ذکر است که نخستین تلویزیون 8K واقعی کمپانی مورد بحث (که از سال 2015 محصولاتی را با رزولوشن های نزدیک به 8K معرفی کرده بود) با قیمت فوق العاده بالای 130 هزار دلار رونمایی شد که بیشتر جنبه تبلیغاتی و اثبات تکنولوژی داشته، و برای مصرف کنندگان عادی در نظر گرفته نشده بود.

اما شاید مهمترین مشکل فناوری 8K در حال حاضر به جز قیمت، (مانند اوایل عرضه تکنولوژی 4K) کمبود محتوای مناسب و با کیفیت باشد که عملاً خرید تلویزیون های مورد بحث را غیر قابل توجیه می کند.

چرا که تماشای محتوای 4K در نمایشگرهای 8K و 4K تفاوتی نداشته و صرفاً هزینه بیشتری را به خریدار تحمیل می کند. به همین دلیل شارپ با معرفی رویکرد جدیدی تحت عنوان «اکوسیستم 8K» قصد دارد فرآیند تولید و پخش محتوای 8K را تسریع کرده و بهبود دهد.

از طرفی وزارت ارتباطات ژاپن نیز با فشار بر شرکت های حاضر در بازار، بر پیشبرد توسعه فناوری های تولید و استریم 8K تأکید کرده و در نظر دارد رقابت های المپیک سال 2020 توکیو را با این کیفیت به نمایش بگذارد.

گفتنی است تلویزیون های 8K AQUOS شارپ اوایل زمستان در چین و ژاپن عرضه شده و در ماه های بعد، به بازارهای تایوان، اروپا و سایر نقاط جهان راه یافته و بر اساس اطلاعات منابع آگاه در صنعت، حدوداً 9000 دلار قیمت خواهد داشت.

توسط کیانوش
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مجله اینترنتی Info Panel می باشد.
قالب وبلاگقالب وبلاگ