مجله اینترنتی Info Panel
 
:::مجــله ای بــرای هــمه ایــرانــیان:::

اخبار

موبایل

کامپیوتر

دوربین اتومبیل
دانلود موزیک
عکس آشپزی

مدل لباس

سلامت

خواص خوراکی ها

 فرصتهای شغلی

 فروشگاه


Make your flash banner free online
 آمریکا از طریق سفارت خود در بغداد شطرنج عتیقه وگرانقیمت متعلق به صدام حسین دیکتاتور سابق این کشور را که در طول جنگ آمریکا در سال 2003 در عراق به سرقت رفته بود باز گرداند.


شطرنج صدام

به نوشته روز یکشنبه پایگاه خبری السومریه نیوز، سفارت آمریکا درعراق اعلام کرد که شطرنج عتیقه متعلق به صدام که به سرقت رفته بود به این کشور بازگردانده شد.
این سفارتخانه در صفحه رسمی اینترنتی خود نوشت: سفارتخانه آمریکا این شطرنج را به 'قیس رشید'مشاور وزیر فرهنگ و گردشگری در امور آثار باستانی عراق تحویل داد.

موزه های آثار باستانی عراق در سال 2003 مورد سرقت گسترده قرار گرفت که در اثر آن هزاران قطعه اثر باستانی که نمی توان روی آن قیمتی گذاشت از بغداد پایتخت این کشور ربوده شدند. در سال 2010 عراق توانست یک هزار و 46 قطعه که در زمان های مختلف ربوده شده را از آمریکا باز پس گیرد.

در گذشته نیز کتیبه های متعلق به تمدن سومریان را که به دنبال جنگ اول خلیج فارس در سال 1991 ربوده شده بود در مزایده علنی در شهر نیویورک فروخته شده بود.

آثار باستانی عراق هنوز بخصوص در مناطق دور افتاده که دارای تپه های آثار باستانی هستند و از حمایت امنیتی برخوردار نیستند سرقت می شوند.
طبقه بندی: خبر، 
توسط کیانوش
برچسب ها: شطرنج عتیقه صدام، شطرنج صدام، آمریکا،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مجله اینترنتی Info Panel می باشد.
قالب وبلاگقالب وبلاگ