تبلیغات
مجله اینترنتی Info Panel - تشخیص سرطان در ۱۰ ثانیه
 

مجله اینترنتی Info Panel
 
:::مجــله ای بــرای هــمه ایــرانــیان:::

اخبار

موبایل

کامپیوتر

دوربین اتومبیل
دانلود موزیک
عکس آشپزی

مدل لباس

سلامت

خواص خوراکی ها

 فرصتهای شغلی

 فروشگاه


Make your flash banner free online
 

تاریخ انتشار یکشنبه 19 شهریور 1396 :
:محققان دانشگاه تگزاس در آستین آمریکا ابزاری جدید را رونمایی کرده‌اند که می‌تواند در کمتر از ۱۰ ثانیه وجود تومور و نشانه‌های سرطان را در بدن موجود زنده تشخیص دهد.


 تشخیص سرطان در ۱۰ ثانیه
براساس گزارش BBC، محققان باور دارند استفاده از این دستگاه كوچك می‌تواند دقت و سرعت جراحی برداشتن تومور افزایش داده و نگرانی از باقی ماندن سلول‌های سرطانی را در اطراف تومور برطرف کند.


آزمایش این دستگاه كوچك روی نمونه‌های آزمایشگاهی موفقیت‌آمیز بوده و در 96 درصد از موارد با موفقیت بافت سرطانی را به درستی تشخیص داده‌است.

این دستگاه برای تشخیص سرطان، متابولیسم منحصر به هر فرد سلول‌های سرطانی را بررسی می‌کند که متفاوت از متابولیسم سلول سالم است؛ سرعت رشد و تقسیم و كسترش سلول سرطانی بسیار سریع و شدید است از این رو متابولیسم آن با سلول سالم فرق می‌کند.

با قرار دادن این دستگاه روی بافت مشکوک به سرطان، قطره‌ای کوچک از آب بافت استخراج شده و به داخل قلم مکیده می‌شود تا این دستگاه تركیبات شیمیایی درون سلول را تجزیه و تحلیل کند.

این قلم به یک طیف‌سنج جرمی وصل می‌شود که در هر ثانیه می‌تواند جرم هزاران ماده شیمیایی را اندازه بگیرد. با بررسی مواد شیمیایی موجود در سلول پزشکان می‌توانند بگویند آیا بافت بررسی شده سرطانی است یا سالم.

معمولا، چالش جراحان پیدا کردن مرز بافت سرطانی سرطان با بافت طبیعی است. در برخی از تومورها این مرز واضح است اما در برخی سرطان‌ها این مرز مشخص نیست. اگر جراح بافت سرطانی را به اندازه کافی برندارد و سلول‌های سرطانی باقی بمانند آنها دوباره رشد و گسترش پیدا می‌کنند، اگر جراح بیش از حد بافت را بردارد ممکن است به عملکرد عضو آسیب بزند.

اما اکنون این دستگاه به جراح کمک می‌کند به اندازه کافی بافت سرطانی را جدا کند طوری که سلول سرطانی باقی نماند.

طبقه بندی: سلامت، 
توسط کیانوش
برچسب ها: تشخیص سرطان در ۱۰ ثانیه، سرطان، درمان سرطان،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مجله اینترنتی Info Panel می باشد.
قالب وبلاگقالب وبلاگ