تبلیغات
مجله اینترنتی Info Panel - روس‌ها موتورسیکلت پرنده ساختند!
 

مجله اینترنتی Info Panel
 
:::مجــله ای بــرای هــمه ایــرانــیان:::

اخبار

موبایل

کامپیوتر

دوربین اتومبیل
دانلود موزیک
عکس آشپزی

مدل لباس

سلامت

خواص خوراکی ها

 فرصتهای شغلی

 فروشگاه


Make your flash banner free online
 

تاریخ انتشار دوشنبه 20 شهریور 1396 :
:

دانش > فناوری - طراحان روسی با تلفیق پهپاد و موتور سیکلت موفق به ساخت وسیله ای پرنده شده اند که دارای موتوری برقی بوده و می تواند در هر سطحی فرود آمده یا پرواز کند. این فناوری جدید HoverBike S3 نام دارد.
موتورسیکلت پرنده
HoverBike S3

این موتورسیکلت پرنده که با نام HoverBike S3 معرفی شده است در حقیقت ترکیبی از کوادکوپتر و موتورسیکلت محسوب می شود که عملیات طراحی و ساخت آن به وسیله شرکت مشهور هاور سورف HoverSurf انجام شده است و در نخستین آزمایش خود توانست مسافت یک کیلومتر را در ارتفاع 1 متری پوشش دهد.

در همین رابطه آلکساندر آتامانوف (Alexander Atamanov) مدیر ارشد شرکت هاور سورف که ریاست پروژه ساخت این موتورسیکلت را نیز بر عهده دارد؛ اعلام کرد: « امروزه پهپادها دنیا را به تصرف خود درآورده اند و در حوزه های مختلفی از جمله تصویر برداری هوائی، نقشه برداری و بررسی و مشاهده مورد استفاده قرار دارند. طبیعتا اینکه بخواهیم از این فناوری برای حمل و نقل انسان ها استفاده کنیم، موضوعی غیر عادی محسوب نمی شود.»


 

 وی در ادامه توضیحات خود افزود که این پهپاد با قابلیت حمل مسافر، توسط یک کامپیوتر مرکزی هدایت شده و گزینه خوبی برای حل مشکلات ترافیکی محسوب می شود. در حال حاضر تنها راه حل باز شدن گره ترافیک های شهری؛ استفاده از آسمان و فضای نامحدود آن است. برای رسیدن به این هدف باید از وسایل نقلیه ای که دوستدار محیط زیست بوده و آلاینده تولید نمی کنند بهره برد که این ویژگی ها در موتورسیکلت پرنده وجود داشته و می توان از آن به عنوان یک تاکسی هوائی نیز استفاده کرد.

موتور سیکلت پرنده HoverBike S3 که توسط مهندسین روسیه طراحی شده است از یک موتور قدرتمند برقی بهره برده و باتری های به کار رفته در آن می توانند با یکبار شارژ شدن به مدت سی دقیقه پرواز کرده و مسافران را جا به جا کنند. وزن این موتور پرنده یکصد کیلوگرم بوده و قادر به حمل 150 کیلو گرم بار یا مسافر است. حداکثر ارتفاعی که این موتور سیکلت می تواند به ان برسد 5 متر بوده و حد نهائی سرعت آن نیز 70 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

آتامانوف در تکمیل توضیحات و ویژگی های فنی این موتور سیکلت اعلام کرد: «این موتور قادر است در دمای کم و شرایط آب و هوائی نامساعد نیز به خوبی عمل کرده و ما آن را در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد نیز آزمایش کرده ایم.»

گفتنی است این موتور سیکلت پرنده می تواند به صورت دستی کنترل شده یا از طریق امواج رادیوئی و از راه دور هدایت شود. در این فناوری همچنین امکان برنامه ریزی از طریق سامانه های موقعیت یاب جهانی از قبیل جی پی اس نیز وجود داشته و می توان به ان برنامه ای برای پرواز و فرود در نقطه ای مشخص را ارائه کرد.

مدیر ارشد شرکت هاور سورف در خاتمه خاطر نشان کرد: «این موتورسیکلت پرنده از درهای عادی عبور کرده و می توان ان را در خانه و حتی آپارتمان نگهداری کرد. این موتور سیکلت به فضای استاندارد پارکینگ یک موتور معمولی نیاز داشته و برای بهره برداری از آن وجود فضائی ویژه ضروری نیست. HoverBike S3 قادر است از هر سطحی پرواز کرده و در هر محلی فرود بیاید. »

طبقه بندی: طراحی، 
توسط کیانوش
برچسب ها: HoverBike S3، موتورسیکلت پرنده، موتورسیکلت پرنده روسی، Alexander Atamanov،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مجله اینترنتی Info Panel می باشد.
قالب وبلاگقالب وبلاگ